Araç kiralamak, şehir içi ve şehirler arası yolculuklar için fazlasıyla konfor ve rahatlık sağlamaktadır. Kısa dönemli araç kiralamaktansa uzun dönemli araç kiralamak çok daha karlı ve avantajlıdır. Aracın kaskosu, vergisi ve bakımları gibi durumlar düşünülünce insanlar artık araç satın almaktansa araç kiralamayı daha karlı olduğu için tercih etmeye başlamışlardır. Araç kiralama durumlarında kişiler kasko ya da vergi harcamaları yapmamaktadırlar. Uzun vadede belirli bir ücret karşılığında araç kiralamak çok kolaydır.

Araç Kiralarken ve Sonrasında

Araç kiralamadan önce firma araştırması yapmak, fiyat karşılaştırması ve indirimler için çok önemli bir faktördür. Bu sayede daha uygun fırsatlardan haberdar olup kiralama işleminizi daha uygun bir şekilde yapabilirsiniz.

Kiralayacağınız aracı iyi araştırmalı ve amacınıza, ihtiyaçlarınıza uygun şekilde, boyutta bir araç seçmeniz ileriye dönük olarak sizin karınıza olacaktır.

Uzun dönemli kiralayacağınız aracın yakıt tüketimi de dikkat edeceğiniz öncelikler arasındadır. Daha az yakıt tüketen bir araç seçmek sene sonunda size fark edilir derece bir kar sağlayacaktır. Ayrıca kiralayacağınız aracın şirketinin bakım servislerinin de size yakın bir alanda olması size büyük artı sağlayacaktır.

Aracın teslim zamanı geldiğinde herhangi bir sorun yaşamamak için yapılan sözleşmedeki tüm koşulları incelemelisiniz. Merak ettiğiniz her şeyi sormalı, gerekirse bu konular hakkında bilgi sahibi birini yanınızda bulundurmalısınız.

Kiralayacağınız aracın sigortasına da özellikle dikkat etmelisiniz. Oluşacak hasarların sözleşmeye dahil olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Kiralayacağınız aracı teslim alırken aracı gözden geçirmeli ve herhangi bir çizik ya da hasar olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Eğer gözünüze çarpan bir durum olursa kiraladığınız şirkete bildirmelisiniz.

Aracınızı kiralarken depoyu nasıl teslim aldıysanız o şekilde bırakmanız gerekmektedir. Sözleşme yapılırken araç kilometre sınırı bulunmaktaysa aracın kilometresinin doğru yazılıp yazılmadığını kontrol edin.

Araç kiralama durumunda yapılan sözleşmede kiralama şirketlerinin olduğu kadar sizin de sorumluluklarınız bulunmaktadır. Aracı nasıl ve hangi şartlarda kullanmanız gerektiği, hasar ve kaza gibi herhangi aksilik durumlarında neler yapmanız gerektiği hakkında bilgi alıp, uygulamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar