GİZLİLİK POLİTİKASI

İşbu sözleşme ideakurumsal.com’un gizlilik politikasını düzenlemektedir. (Bundan böyle internet sitesi ve ilgili mobil veya benzeri uygulamalar kısaca “Site”; ideakurumsal.com ise İdea Kurumsal Danışmanlık olarak anılacaktır.)

İdea Kurumsal Danışmanlık Gizlilik Politikası, üyeler hakkında edinilen her türlü bilginin kullanım amacını ve sitenin kullanım şeklini içeren bir dokümandır. Üye, İdea Kurumsal Danışmanlık’a üye olarak, işbu Gizlilik Politikası’nda yer alan maddelerin tümünü okuduğunu, anladığını, kabul ettiğini, kendisiyle ilgili olarak verdiği bilgilerin doğruluğunu onayladığını kabul ve taahhüt eder.

İşbu sözleşmede; ad soyad, doğum tarihi, ev adresi, mobil ve sabit telefon numarası,   e-posta adresi gibi kullanıcıyı doğrudan ya da dolaylı olarak tanımlamaya yönelik her türlü bilgi kısaca “Kişisel Bilgiler” olarak anılacaktır.

İdea Kurumsal Danışmanlık’ın bireysel üyeleri eğitim durumu, mesleği ve doğum tarihi gibi bilgileri; kurumsal üyeleri ise şirket adı, iletişim adresi, e-posta adresi gibi iletişim ve kurumsal bilgilerini bizimle paylaşmaktadır.

İdea Kurumsal Danışmanlık, işveren değildir, sadece bireysel üyeler (aday) ile kurumsal üyeler (işveren) arasında aracılık yapmaktadır.

İdea Kurumsal Danışmanlık, Üye’nin siteyi aşağıdaki Gizlilik Prensipleri’ne ve/veya yasalara aykırı olarak kullandığını tespit ederse yahut yetkili merciler tarafından bu konuda bir tespit veya inceleme talebi gelirse, söz konusu üye ile ilgili bilgileri yetkili makamlara bildirmek hakkını haizdir. Bu ve buna benzer bir durumda İdea Kurumsal Danışmanlık, Gizlilik Politikası’nda öngörülen diğer tedbirleri alma hakkını da haizdir.

1.1.Bireysel Üyelik (Aday)

İdea Kurumsal Danışmanlık, Site’ye üye olmak amacıyla üyelik formu dolduran üyenin başvurusunu değerlendirdiği süre zarfında; üyenin üyelik durumu “askıda”dır. İdea Kurumsal Danışmanlık yetkilisi tarafından üyenin başvurusunun onaylanması ile üyelik tamamlanır.

İdea Kurumsal Danışmanlık, bireysel üyelik formunu dolduran tüm üyelik adaylarının eğitim durumu, mesleği ve nüfus bilgisi gibi bilgileri kullanıcılarına daha iyi bir hizmet vermek amacıyla kullanılmaktadır.

1.1.1.Özgeçmiş

İdea Kurumsal Danışmanlık, bireysel üyelerine internet üzerinde CV hazırlama, kaydetme ve iş başvurusu yapma olanağı tanımaktadır. Hazırlanan CV’ler üyenin kendi profilinde İdea Kurumsal Danışmanlık’de saklanmaktadır. İdea Kurumsal Danışmanlık, veritabanında bulundurduğu üye bilgilerinin sorumluluğunu almaz. Üye, Üyelik Formu’nda vermiş olduğu tüm bilgilerin doğru, geçerli ve güncel olduğunu; bunların gerçeğe aykırı, eksik veya aldatıcı/yanıltıcı olmadığını İdea Kurumsal Danışmanlık’a taahhüt eder. Ayrıca Üye’nin doldurduğu Üyelik Formu nedeniyle İdea Kurumsal Danışmanlık’ın ve/veya üçüncü şahısların herhangi bir zarara uğraması halinde üye, bu kişilerin ve İdea Kurumsal Danışmanlık’ın tüm zararlarını aynen ve derhal tazmin etmeyi kabul ve taahhüt eder.

Siteye kaydedilen her türlü bilgi, belge ve materyalin diğer üyeler ve/veya üçüncü kişiler tarafından kullanılmış olması ve/veya 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’yla korunan hakların ihlal edilmesi ve/veya herhangi bir şekilde üyenin zarara uğraması durumunda İdea Kurumsal Danışmanlık’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır. Üyelik bilgilerinin herkese açık olarak yayını ile üye bu riski göze almış sayılacaktır.

1.2.Kullanıcı Adı ve Şifre

Üye’nin Siteden yararlanma hakkı sadece kendisine aittir, başka bir üyeye yahut üçüncü kişiye devredilemez. Kullanıcı adı ve şifresinin gizliliği tamamen Üye’nin sorumluluğundadır, her üyenin hesabı ve şifresi tektir. Bu hesap ve şifre bir başkasına kullandırılamaz. Kullanıcı adı ve şifresinin izinli veya izinsiz şekilde bir başkası tarafından kullanımından doğacak zararlar hususunda İdea Kurumsal Danışmanlık sorumluluk taşımamaktadır, hukuki ve cezai yükümlülük hesap sahibi Üye’ye aittir. İşbu Gizlilik Politikası’na aykırı hareket eden Üye’nin İdea Kurumsal Danışmanlık tarafından şifresi değiştirilebilir, üyeliği iptal edilebilir. Bu ve benzeri bir durum söz konusu olduğunda İdea Kurumsal Danışmanlık’ın Üye’yi bilgilendirme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

1.3.Reklam ve Sponsor Olan Sitelere Yönlendirme

İdea Kurumsal Danışmanlık; reklam veya sponsorluk veren şirketlerin internet sitelerine bağlantı (link) sağlayarak ziyaretçileri ve üyeleri bu sitelere yönlendirebilir. İdea Kurumsal Danışmanlık, bağlantı sağladığı sitelerin içeriği, güvenliği ve gizlilik politikalarından hiçbir şekil ve suretle sorumlu değildir.

1.4.Kullanıcı İstekleri / Geri Bildirimler

İdea Kurumsal Danışmanlık üyelerinin ve ziyaretçilerinin site ile ilgili tarafımıza ulaştırdıkları her türlü puanlama, istek, öneri, anket cevapları, yorum ve sorular verimliliği arttırmak amacıyla saklanacaktır.

1.5.İçerik Kullanımı

Bu Site’de yer alan yazı, grafik, istatistiki bilgi, resim ve her türlü materyal 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ile ilgili sair yasa ve yönetmeliklerden doğan tüm fikri ve sınai mülkiyet hakları, münhasıran “ideakurumsal.com”a aittir. Site’de yer alan yazı, grafik, istatistiki bilgi, resim ve her türlü materyal “ideakurumsal.com”un yazılı izni alınmaksızın kopyalanması, çoğaltılması, yayınlanması veya yeniden yayınlanması ve diğer internet sitelerine bilgi verilmesi sözleşmeye aykırı ve yasaktır. İşbu sözleşmeye aykırı olarak bu Site’de yer alan yazı, grafik, istatistiki bilgi, resim ve her türlü materyali casinomaxitr.net adresinin vermiş olduğu yazılı sunum olmaksızın kopyalanması yasaktır. Tüm detayları görebilirsiniz.

İdea Kurumsal Danışmanlık, Gizlilik Politikası üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

ÜYELİK VE KULLANIM KOŞULLARI

İşbu sözleşme üyelik ve kullanım koşullarını düzenlemektedir. (Bundan böyle internet sitesi ve ilgili mobil veya benzeri uygulamalar kısaca “Site”; ideakurumsal.com İdea Kurumsal Danışmanlık olarak anılacaktır.)

Site kullanıcısı, bu Site’yi kullanmadan önce Gizlilik Politikaları ile Üyelik Koşulları ve Kullanım Koşulları’nı dikkatle okumalıdır. Site kullanıcısının siteye üye olması işbu sözleşmede belirtilen şartları ve güvenlik politikalarını koşulsuz kabul ettiği anlamına gelmektedir.

İdea Kurumsal Danışmanlık, tek taraflı olarak, işbu Gizlilik Politikaları ile Üyelik Koşulları ve Kullanım Koşulları’nda sayılan koşullara tamamen ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği üyelik bilgilerini Site’de yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını haizdir.

İdea Kurumsal Danışmanlık, Site’ye üye olmak amacıyla üyelik formu dolduran üyenin başvurusunu değerlendirdiği süre zarfında söz konusu üyenin üyelik durumu “askıda”dır. İdea Kurumsal Danışmanlık yetkilisi tarafından üyenin başvurusunun onaylanması ile üyelik tamamlanır.

İdea Kurumsal Danışmanlık işbu sözleşmede belirtilen koşulları, üyelere herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, dilediği zaman tek taraflı olarak durdurma, içeriğini değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutmaktadır.

ideakurumsal.com, yenilenmiş güncel kullanıcı sözleşmesini Site’de yayınlayacak ve gerek gördüğü takdirde mesaj ve elektronik posta yoluyla ilgili üyeye/üyelere bildirecektir. Yenilenmiş güncel kullanıcı sözleşmesi, Site’de yayınlandığı andan itibaren geçerli olacak ve mevcut kullanıcılar da o andan itibaren Site’nin kullanımı konusunda yenilenmiş kullanıcı sözleşmesine bağlı olacaktır.

İdea Kurumsal Danışmanlık, Site’de yer alan bireysel kullanıcı ve firma bilgilerinden sorumlu tutulamaz.

Site’ye üye olan adayın ilettiği her türlü bilginin sorumluluğu üyeye aittir. Üye bu bilgileri kendi oluşturduğunu ve her türlü bilginin doğru olduğunu kabul etmektedir.

İdea Kurumsal Danışmanlık, veritabanında bulundurduğu üye bilgilerinin sorumluluğunu almaz. Ayrıca Site’nin üyelerine iş ve/veya aday bulmak gibi bir sorumluluğu yoktur. Firmalar ve adaylar arasında oluşan her türlü ilişkiden firma ve adaylar kendileri sorumludur.

İdea Kurumsal Danışmanlık Site’nin çalışması amacıyla kullandığı yazılımlarla ilgili sorumluluk almamaktadır. Site’de yer alan herhangi bir yazılım sebebi ile kullandığınız yazılım ve donanım unsurlarına herhangi bir zarar gelmesi halinde İdea Kurumsal Danışmanlık’a bu konu ile ilgili herhangi bir sorumluluk yüklenemez. İdea Kurumsal Danışmanlık, Site’nin yazılımının hata barındırmadığını ve Site’de herhangi bir virüs bulunup bulunmadığı hususunda bir sorumluluk yüklenmemektedir.

İdea Kurumsal Danışmanlık, Gizlilik Protokollerine sadık kalarak bazı pazarlama faaliyetlerinde üye bilgilerini ve sitede paylaştığınız bilgileri reklam, tanıtım ve pazarlama amacıyla kullanma ve üçüncü kişilerle paylaşma hakkını haizdir. İdea Kurumsal Danışmanlık, üyelerine reklam, tanıtım ve pazarlama amaçlı e-posta ve mesaj gönderimi yapabilir.

Aşağıdaki durumlarda ve bu durumlarla sınırlı olmamak kaydıyla üyenin işbu Üyelik Koşulları ve Kullanım Koşulları ile Gizlilik Politikası’nda belirtilen yükümlülüklere aykırı davranması, bahsedilen yükümlülükleri hiç ya da gereği gibi yerine getirmemesi, yasa ve yönetmeliklerle belirlenen kurallara aykırı davranması gibi hallerde, İdea Kurumsal Danışmanlık üyenin Site’yi kullanımını engelleyebilir, üyeliği iptal edebilir, üye bilgilerini yayınlamayabilir, üye bilgilerini yayından kaldırabilir, üyeyi yetkili makamlara bildirebilir, gerekli gördüğü diğer tedbirleri alabilir. Bu durumda İdea Kurumsal Danışmanlık tüm dava ve talep haklarını saklı tutmak kaydıyla, uğramış olduğu her türlü zararın tazminini üyeden talep etme ve söz konusu üyenin fiili sebebiyle ödemek zorunda kalabileceği her türlü tazminat ve/veya idari/adli para cezaları için üyeye aynen rücu hakkını haizdir. İdea Kurumsal Danışmanlık, üyeye herhangi bir bildirimde bulunmadan kaydı silip silmemekte serbesttir, üye silinen bu kayıtla ilgili herhangi bir hak veya tazminat talebinde bulunamaz.

  • Yanlış, eksik, yanıltıcı, genel ahlak kurallarına ve kamu düzenine uygun olmayan ifadeleri ve uygun olmayan fotoğrafları içeren özgeçmişlerin siteye kaydedilmesi,
  • Site’de uygunsuz içerik yayınlanması,
  • Siteye reklam ve pazarlama amaçlı bilgilerin kaydedilmesi,
  • Sitede yer alan bilgilerin kısmen veya tümüyle kopyalanarak farklı amaçlarla kullanılması veya üçüncü kişi / ve kuruluşlarla paylaşılması,
  • Site’nin işbu sözleşmede belirtilen şartlara ve yasalara aykırı kullanılması,
  • Üyelere verilen kullanıcı adı, şifre gibi bilgilerin, üçüncü kişi ve kuruluşlarla paylaşılması,
  • Site’nin veya Site’de sunulan hizmetin yasal açıdan her türlü takip gerektirecek, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, kişilik haklarını zedeleyici bir biçimde, yasalara aykırı bir amaç için, herhangi bir ticari işletmenin ticari marka hakları veya başka mülkiyet haklarına tecavüz edecek şekilde kullanılması,
  • Sitenin güvenliğini tehdit edebilecek, sitenin ve kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek girişimlerde bulunulması,
  • Site’nin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla sitenin genel güvenliğini tehdit edecek, kullanılan yazılımların çalışmasını engelleyecek yazılımların yapılması, yapılmaya çalışılması, virüs vasıtasıyla sitenin çalışmasını engellenmesi, siteyi kullanan diğer kullanıcı bilgilerine girilmesi veya girilmeye çalışılması.

Üye, hesabının yetkisi olmayan kişiler tarafından kullanıldığını veya şifresinin üçüncü kişi tarafından ele geçirildiğini öğrendiğinde bu durumu derhal hemen İdea Kurumsal Danışmanlık’a bildirmelidir. Bu ve benzeri bir durumda İdea Kurumsal Danışmanlık; Üye’nin şifresinin, üyelik hesabının, kullanıcı adının üçüncü şahıslar tarafından ele geçirilmesinden sorumlu tutulamaz.

Üye’nin Site üyeliğiyle sahip olduğu kullanım hakkı sadece kendisine aittir, başkalarına devredilemez.

İdea Kurumsal Danışmanlık’a gösterdiğiniz ilgi ve güven nedeni ile teşekkür ederiz.