Şirket içinde yapılan her türlü eylem çalışanları pozitif olarak veya negatif olarak etkilemektedir. Özellikle iş yerlerinizde daha fazla verim elde etmek isterseniz ilk olarak çalışan motivasyonunu artırmanız gerekmektedir. Yani pozitif ve enerjik olan ofislerde her zaman istenilen verim daha kolay bir şekilde sağlanmış olacaktır. Bu nedenle rutin olarak, haftalık veya aylık olarak çeşitli motivasyon etkinlikleri düzenleyebilirsiniz. Düzenleyeceğiniz bu etkinlikler sayesinde çalışanlarınız mutlu olacak ve bu mutluluklarını iş yaşamlarına taşıyacaklardır.  Eğer sizler de her zaman daha enerjik ve daha pozitif bir ekip çalışmasına ihtiyaç duyuyorsanız o halde iş yerlerinizin karakterlerine uygun bir takım motivasyon fikirleri ile ön plana çıkabilirsiniz.

Şirket İçi Motivasyon Etkinlik Fikirleri

Burada önemli olan motivasyon etkinlikleri yaparken tamamen çalışanlarınızın psikolojilerine yönelik işlemler yapmanızdır. Yani monoton bir çalışma günleri yerine personelinizi hareketlendirecek fikirler bulabilirsiniz. Bunlardan bazıları ise;

Her pazartesi çalışanlarınız için özel mesajlar gönderebilirsiniz; özellikle pazartesi sendromunu daha kolay atlatmak adına her çalışanınız için çeşitli motivasyon mesajları göndermeniz tavsiye edilir. Bu mesajlar para kazanmaktan ziyade kişileri başarıya iten mesajlar olmalıdır. Çalışanlarınızın başarılarını ön planda tutuğunuz sürece onların daha fazla motive olmalarını sağlayabilirsiniz.

Küçük hediyeler veya promosyonlar verebilirsiniz; özellikle satış odaklı çalışan şirketlerde çalışanlara verilecek en ufak hediyeler bile personel arasında tatlı bir rekabetin yayılmasına neden olur. Çalışanlarınız için bir hedef belirledikten sonra onlara çeşitli hediyeler verebilirsiniz. Örneğin sinema bileti, konser bileti veya daha yüksek hedefler için bisiklet, teknolojik cihazlar hediye edebilirsiniz. Bu kesinlikle en iyi motivasyon etkinliği olacaktır

Çalışanlar için özel yemek davetleri; bir proje bitiminde olsun veya farklı bir proje başlangıcında olsun eğer çalışanlarınızı davet veya yemeklerle ödüllendirirseniz, her zaman personel arasında takım çalışmalarını güçlendirmeniz de mümkün olacaktır. Çünkü davetler sırasında çalışanlarınız birbirileri ile daha samimi ilişkiler kurabilirler. Ayrıca şirketin verdiği yemek ödülleri hem tatlı anıların kalmasına hem de motivasyon sürecinin gelişmesine destek olur.

Her sabah hareketli şarkılar ile personelinizi canlandırın; sesiz ortamlarda motivasyon düşmeleri sık yaşanır. İşe başlamadan önce mini konserler düzenleyebilirsiniz. Bu sayede hareketli ve pozitif bir iş gününe merhaba demeniz de mümkün olacaktır. Çalışanlarınızın güne daha aktif başlamalarına yardımcı olur.

Ara ara kahvaltılar sunmak; çalışanlarınız için kahvaltı etkinlikleri yapabilirsiniz. Bu durumda hem çalışanlarınız daha aktif olacak hem de çalışma ortamındaki motivasyon daha fazla yükselecektir.

Elbette bu tarz etkinlikler yerine kendi çalışanlarınız için daha farklı etkinlikler de düzenleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar