Öncelikle El Temizliği

Virüslerin geneli yüzeylerde barınırlar. Gündelik hayatta dışarıdaki nesnelerle en fazla ellerimiz temas halinde olduğu için, dokunduğumuz yerlere daha önce kimlerin dokunduğunu bilemeyiz ya da temiz ve kirli olup olmadığını bilemeyiz. Bu nedenle el temizliği için sürekli olarak yıkamak çok önemlidir. Yolculuk esnasında da bu kurala uymalıyız ve bir şeylerle temas ettikten sonra mutlaka ellerimizi yıkamalı ve temiz tutmaya özen göstermeliyiz. Yolculuklardan dönüşte de aynı titizliği ellerimize uygulamalıyız. Eğer ki o an yıkama imkânınız yoksa dezenfektan kullanarak hijyen şartlarını oluşturmalısınız.

Fiziksel Temastan Uzak Durun

Kalabalık yerlerde bulunmak zorunda kaldığınız durumlarda mümkün olduğunca sosyal mesafeye uyum sağlamaya önem verin. Araç kiraladığınız durumlarda, yolculuk esnasında, mola alanlarında ve ortak kullanım alanlarında çok fazla kişiyle etkileşim halinde bulunmamaya özen gösterin. Lavabo kapıları ve musluklara insanlar sürekli olarak temas ettikleri için bu alanlara ıslak mendil ile temas edebilirsiniz.

Vücut Direncinizi Güçlendirin

Hastalıklardan ve virüslerden korunmanın bir başka en iyi yöntemi de bağışıklık sistemini ve vücut direncini güçlendirmektir. Bu nedenle seyahat öncesinde ve sonrasında beslenme alışkanlıklarımıza çok dikkat etmeliyiz. Dengeli beslenmeliyiz, protein ve vitamin içerikli gıdalar tüketmeye özen göstermeliyiz. Yolculuğunuzun güvenli geçmesi için en önemli şeylerden biri uykudur. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi için de uyku çok önemlidir.

Tek Yön ya da Uzun Süreli Araç Kiralamada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişisel tedbirlerimizi sağladığımız takdirde sağlıklı kalmanın en temel koşulunu sağlamış olmaktayız. Bu nedenle kendimizle birlikte yakınlarımızın da hijyenlerine dikkat etmek ve özen göstermek, dış alanlarda mesafemize yüksek derecede dikkat etmek çok önemlidir. Bu nedenle kalabalık ortamlara, kapalı alanlara zorunda kalınmadıkça girilmemeli ve girilse bile geçirilecek zaman en az seviyede tutulmalıdır.

Eğer araç kiralayıp seyahat etmeyi düşünüyorsanız mümkünse tüm koltukları doldurmadan yolculuk yapılması çok daha uygundur.

Son dönemlerde tek yön araç kiralama talepleri oldukça artmış durumda, bu nedenle kiralanan araçlarımızın sürekli olarak dezenfekte edilmesi kaygılarınızı azaltmaya yardımcı olacaktır. Eğer sağlıklı ve hijyenik bir araç kiralamak istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar