Kurumsal Araç Kiralama

Kurumsal Araç Kiralama son 10 yıllık süreçte ciddi anlamda önem kazanan alanlardan biridir. Kurumsal oto kiralama hizmeti vermeye başlayan şirket sayısı her geçen gün artmaktadır. Ulaşım bir şirket için her zaman en önemli konudur. Şirketlerin giderlerinin hesaplandığı süreçlere bakıldığında ulaşım için son derece yüksek rakamlar harcandığı ortadadır. Bunun en önemli sebebi belli bir merkezde bir üretim ya da hizmet sağlayan kurumlar bunları kendilerinden kilometrelerce uzaktaki yerlere de pazarlamak, tanıtmak isteyebilirler. Bunun için internet, televizyon ya da yazılı basın gibi çok sayıda mecra bulunmaktadır. Ancak bazen kurumlar direk olarak müşterilerine, hedef kitlelerine dokunmak ister. Bunun için ise oralara ulaşmak büyük önem arz eder. Kurumsal oto kiralama şirketleri, firmaların bu kitlelere rahat ulaşabilmeleri ve ulaşım giderlerinde ciddi tasarruflar sağlamaları için biçilmiş kaftandır.  Çünkü araç kiralama kurumsal firmalar için büyük bir ihtiyaçtır. Bunun sebebi ise çoğu firma artık geçmişte olduğu gibi firma bünyesine kayıtlı ya çok az sayıda araç tutmakta ya da hiçbir şekilde araç bulundurmamaktadır. Araçların yıllık vergileri, sigorta masrafları, her yıl yapılan düzenli muayeneleri, muayeneye girebilmek için yapılan tamir vb. masraflar, kasko giderleri, mekanik arıza, periyodik lastik değişimi vb. pek çok süreç ve bunların masraflarının şirket giderlerinde yüksek rakamlara ulaşması firmaları yormakta ve bu yüzden firmalar maliyetleri azaltmak için kurumsal araç kiralama şirketleri ile çalışmaya başlamaktadır. Kurumsalrent a car hizmeti ülkemizde giderek profesyonelleşen bir hal almaktadır. Birçok büyük, orta ve küçük ölçekli firma kurumsal kiralık araç tercih ederek ve ulaşım giderlerini en aza indirmektedir.

Kurumsal Araç Kiralama Firmaları

Kurumsal Araç Kiralama Firmaları bu alanda ortaya çıkan açığı net bir şekilde fark etmişlerdir. Aslında kurumsal araba kiralama mevzusu daha çok ulaşım konusunda çok fazla para harcayan ve buna bir çare bulunmasını düşünen diğer şirketlerin ortaya attığı bir meseledir. Kendi ihtiyaçlarını en iyi tespit edenler yine firmaların kendisidir. Dolayısıyla bu ihtiyacın karşısında ona çözüm sunacak bir girişime ihtiyaç bulunmaktaydı. Kurumsal oto kiralama firmaları yetkilileri bunu fark ederek filolarında bulunan araç sayısını artırarak şirketlerin kullanımına açtılar. Bu sayede hem araçları daha uzun süre bir yerlere kiralanacak hem de uzun süre otoparkta yatmayacaktı. Geçmişte kurumsal rent a car firmaları tarafından verilmekte olan araç kiralama hizmeti çok daha farklıydı. Daha çok havalimanları ve şehir merkezlerinde ofis bulunduran bu araç kiralama firmalarının hedef kitleleri daha çok bireysel müşterilerdi. Özellikle özel transfer hizmeti havalimanları için çokça tercihe dilen bir hizmettir. Yerli ya da yabancı turistler, birkaç gün için şehre gelmiş olan işadamları ve yöneticiler, düğün, etkinlik vb. zamanlarda talep edilen araç hizmetleri gibi kiralamalar durumları söz konusuydu. Tabi bu zamanlarda müşteri ve araç sayısı sınırlı olduğu için kurumsal araç kiralama firmaları a bu ölçeklerde hizmet veriyorlardı. Ancak günümüz iş ve ekonomik hayatı bu tarz bir sektörün oluşmasını sağladı. Tüm bu kurumsal oto kiralama şirketleri de bu doğrultuda gelişme gösterdi ve büyüdü. Ve diğer şirketlerin ulaşım ihtiyacını karşılayan önemli bir Pazar haline geldi. Elbette bu pazarda çok sayıda firma rakip olarak mücadele etmekte. Burada sizin için önemli olan; hizmet almayı düşündüğünüz rent a car firması hakkında detaylı araştırma yapmak ve filolarında bulunan araçların sizin için uygunluğunu tespit etmektir.

Kurumsal Araç Kiralama Fiyatları

Kurumsal Araç Kiralama Fiyatları ise gelir gider hesabı yapmakta olan ve tasarruf sağlamak isteyen firmaların en çok dikkat ettikleri şeydir. Kurumsal araç kiralama fiyatları oluşturulurken hesaba katılmakta olan çok sayıda değişken bulunmaktadır. Bunlara kısaca göz atacak olursak; Aracın modeli, motor hacmi, kiralanacağı süre, o güne kadar yaptığı kilometre ve kiralandıktan sonra yapacağı tahmini kilometre, kasko ve sigorta giderleri, kiralandığı ülke, şehir vb. çok sayıda husus ayrı ayrı değerlendirilir. Bunlar sonucunda kurumunuza net bir fiyat belirtilir. Hangi kurumsal oto kiralama firmasından hizmet alırsanız alın elde edeceğiniz tasarruf oldukça büyük olacaktır. Günümüzde irili ufaklı fark etmeksizin hiçbir kurum artık kendi bünyesinde araç bulundurmuyor. Kurumun idari işlerinden muhasebesine kadar pek çok departman bu alandaki masrafları düşürmek ve ciddi bir iktisat sağlamak adına çalışmalar yürütmekte ve ulaşım hizmetini de dışarıdan almayı planlamaktadır. Buna karşın araç kiralama hizmeti vermekte olan firmaların amacı yalnızca kurumlara araç temin ederek onların bir yerden başka bir yere gitmesini sağlamak değildir. Bu araçların aklınıza gelebilecek bütün gider ve teknik mevzuları kendileri tarafından karşılanmakta olup kurumları bu extra külfetten kurtarmaktadır. Araçlar arızalandığında servise götürmek, bu araçların sigorta, kasko, trafik tescil, trafik cezası, trafik kazası vb. bürokratik bütün işlerini halletmek için extra bir eleman çalıştırmak ya da mesai harcamak yerine tüm bu iş kalemlerini sizin için gerçekleştiren bir firma vardır. İDEA Kurumsal Danışmanlık ve İnsan Kaynakları Hizmetleri Firması kurumsal araç kiralama hizmeti de vermekte olup siz değerli müşterilerine bu alanda da en kaliteli hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar