Host ve hostesler fuar, açılış, tanıtım ve kurumsal organizasyonlarda verilen hizmettir. Host ve hostesler güler yüzlüleri ve hoş görünümleri ile hizmet vermektedir. Organizasyonlarda karşılama kısmında ön planda olan host ve hosteslerimizde profesyonellik ön plandadır.

Hostlarımız iyi görünümüyle gelen misafirlerinizi karşılayan ve tanıtımızı yapan erkek görevlilerdir. Host çalışanlarımız 175 cm ve üzeri boy ölçüleri olup bakımlı ve güler yüzlüdürler.  Organizasyonlarınızda görev alacak hostların hepsi aynı tip kıyafet giymektedir. Farklı farklı ve özensiz giyim kargaşaya sebep olmaktadır. Ancak sizin isteğiniz üzerine kostümleri değiştirilebilmektedir.

Hosteslerimiz bakımlı, iyi görünümlü ve güler yüzleriyle dikkat çekmekte 170cm ve üzeri boyda olan kadın görevlilerdir. Organizasyonunuzun içeriğine bağlı olup hostlar gibi sizin istediğiniz kostümler ile kıyafetler değiştirilmektedir.

Host ve hosteslerin görevleri nelerdir?

Fuar, açılış, tanıtım organizasyonlarınızda güler yüzleri ile tecrübeli çalışanlarımız gelen davetlileri karşılamaktadır.

Eğer organizasyonunuzun işleyişi masalara oturan davetlilerse davetli kişileri geldikleri zaman hangi masaya oturacaksa o masaya yönlendirirler.

Eğer tanıtım etkinliğiniz var ise stantlarda markalarınızı tanıtır ve davetlileri bilgilendirir. Host ve hostesler profesyonel şekilde organizasyonlarınızda yer aldığı için sizi ve markanızı iyi bir şekilde temsil eder.

Hangi organizasyonlarda host ve hostese ihtiyaç duyulur?

  • Açılış organizasyonları
  • Şenlik organizasyonları
  • Festival organizasyonları
  • Kokteyl organizasyonları
  • Standlarda ürün tanımı
  • Fuarlar
  • Nişan organizasyonları
  • Düğün organizasyonları
  • Sünnet düğünü

Günümüzde host ve hostes organizasyonlarımız için oldukça önemlidir. Düğün ve nişan organizasyonlarınızda gelen davetliler nereye oturacağını bilemezler burada host ve hosteslerimiz organizasyonu sağlayarak oluşacak kargaşayı önlemektedir.

Host ve hosteslerimizde dikkat ettiğimiz bir husus da diksiyondur. Kimse açılışında veya verdiği organizasyonda kötü diksiyonlu çalışanlar istemez. Bu durum gelen davetliler açısından hoş bir durum olarak karşılanmaz. Bu nedenle çalışan host ve hosteslerimizde diksiyona çok önem veririz. Yukarıda belirttiğimiz gibi host ve hosteslerimizin güvenilir ve güler yüzlü olmaları gerekmektedir. Kimse gittiği davette somurtkan çalışanlarla karşılaşmak istemez güler yüzlü çalışanlar özellikle ürün tanıtımı yapılan standlarda çok önemlidir. Çalışanlarımızın bakımlı olması da çok önemli bir detaydır. Açılış davet gibi özenli organizasyonlar davetliler çalışanların bütünlüğünü de görmek ister. Organizasyon sahibinin istediği kriter de çalışanların temini sağlanmaktadır. Örneğin organizasyon sahibi çalışanların hepsi erkek ve 175 cm boyunda olsun diye kriter belirtirse ona göre çalışanlarımızı yönlendiriyoruz. Host ve hosteslerimiz belirtildiği üzere sizin belirlediğiniz kostümleri de giymektedir. Örneğin siyah gömlek ve siyah pantolon istenilmektedir. Şenlik ve festival organizasyonlarında bu kostüm kriterleri daha çok istenilmektedir.

Verdiğiniz organizasyonlar ve davetlerde kaliteniz ile ön plana çıkmak istiyorsanız profesyonel ekibimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz. Birçok bu hizmeti veren şirket bulunmakta ama yıllardır kazandığımız tecrübe idea kurumu olarak hizmetindeyiz. Bu tür organizasyon için İdea Kurum’un Host/ Hostes Temini sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yorumlar