Ücret ve Yan Haklar

Bir şirkette ücret ve yan hakların belirlenmesi ve belirlenen bu hakların yönetilmesi çok önemlidir. Şirket karlılığına göre ücretlerin belirlenmesi ve belirlenen ücretlere zam uygulanması, ödül ve prim politikasının planlanması en iyi şekilde belirlenmelidir. Tüm bu süreçlere bir de sosyal ve yan haklar eklendiğinde iyi planlanmış ücret ve yan hakların şirkete artı olarak geri döneceği bir gerçektir. İDEA Kurumsal Danışmanlık ücretlerin belirlenmesinden yan haklara kadar tüm süreçleri organize eder ve yönetir.

Başlangıç Ücretleri

Başlangıçta belirlenen ücret politikası çok önemlidir. Ücretin düşük olması kalitesiz ve deneyimsiz kişilerin iş başı yapmasına sebep olur, yüksek olması ise şirket karlarının düşmesine sebep olur. Şirketin güncel durumuna göre en iyi başlangıç ücreti stratejisinin belirlenmesi gerekir.

Zam Oranları

Çalışan personellere uygulanacak zam oranlarının belirlenmesi ve belirlenen zam oranları ile hem personelin motive edilmesi hem de şirketin çıkarlarının korunması çok iyi planlanmalıdır.

Primler

Primler şirketteki motivasyonu oldukça yükseltir. Bu sebeple hangi durumlarda prim verileceği ve verilecek primin ne kadar olacağı en iyi şekilde planlanmalıdır.

Sosyal Haklar

Çalışanların sosyal hakları hem zorunlu hem de gereklidir. Bu sebeple İDEA Kurumsal sosyal hakların ne ölçüde personellere temin edileceği ve nasıl yönetileceğini planlar.

Yemek Politikası

Şirket personellerine verilecek yemeğin kalitesinin iyi olması oldukça önemlidir. Şirket için küçük ama çalışanların bağlılığı için oldukça önemli bu husus en ekonomik şekilde nasıl planlanır? İşte bu İDEA Kurumsal’ın uzmanlık alanına girer.

Diğer Yan Haklar

Şirketin büyüklük ve küçüklüğüne göre çeşitli yan haklar çalışanlara sağlanabilir. Unutulmamalıdır ki çalışanlara sağlanacak her bir küçük yan hak aynı zamanda şirketin marka değerini artırmaya fayda sağlayacaktır. Bu sebeple en uygun fiyat politikasıyla sağlanacak yan hakları sizin için araştırıp onay sürecinin ardından yönetimi sağlıyoruz.

Ücret ve yan haklar yönetimi stratejimiz çok temel bir prensibe dayanmaktadır. Çalışanların mutlu olması ve motivasyonların artırılması ve bu sayede performansların artırılması… Bunun için de şirketin ekonomik çıkarlarını koruyarak ücret ve yan haklar stratejisi geliştiriyoruz.

Çalışanların maaşların belirlenmesi ve yapılacak zam oranlarına dair stratejilerinizi oluşturmanızda size profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Nasıl mı? Öncelikle kurum itibarınızı artırarak sosyal ve yan haklar için ayrılan bütçeyle çalışanların şirketi temsil etme motivasyonu artırarak daha uygun maaş imkanlarıyla daha kaliteli kişilerin şirketi tercih etmesini sağlıyoruz.

Ücret Planlaması

Ücretlerin ne şekilde ve kimlere ne kadar ödeneceğinden ve ne şekilde artırılacağına kadar tüm süreci planlıyor ve ve plan doğrultusunda yönetiyoruz. Bu sayede ileriye dönük ücretlerin ne olacağına dair strateji belli olduğu için şirket ciro ve kar planlaması da yapılabilir.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Profesyonel

Kurumsal danışmanlık hizmetlerimizden diğer tüm hizmetlerimize kadar size profesyonellik sunuyoruz.

Deneyim

Kadromuz son derece deneyimli ve işinin ehli insanlardan oluşmaktadır. Bizi tercih edin deneyimimizden faydalanın.

Canlı

Sürekli canlılığımızı koruyor ve ortaklık kurduğumuz firmalara iyi hizmeti canlı kadromuzla birlikte veriyoruz.

Kişilik

Profesyonelliğimizin yanı sıra kişiliğimiz ile de iş yaptığımız firmalara prensiplerimiz dahilinde hizmet sunarız.

Güven

Her zaman bizi biz kılan özelliklerimizden birisi de güvendir. Güven içinde işinizi bize emanet edebilirsiniz.

Kalite

Kaliteden ve kaliteli hizmetten hiçbir zaman ödün vermeyiz. Yaptığımız işlerdeki kalite bizi bugünlere getirdi.

9347
İDEA Kurumsal

İş planlama ve strateji

Çalışanlar kendilerini geliştirmek, ispatlamak, sorumluluk üstlenip pek çok sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını tatmin etmek için çaba sarf eder ve sürekli kariyer geliştirme faaliyetlerinde bulunur. Bu amaçları daha fazla teşvik etmek kuruma katkı sağlamak için strateji geliştirir ve planlama yaparız.

Personel yönetimi danışmanlığı verdiğimiz kuruma sağlamayı çalıştığımız en büyük faydalardan birisi de işletmeyi ticaret yapabilecekleri piyasalarda daha fazla yaygınlaştırmak. Bunun en önemli yollarından birisi de kurumunu seven, saygı duyan ve onu yaymak isteyen personellerin varlığıdır.

Vermiş olduğumuz personel yönetimi danışmanlığı sonuçlarını haftalık, aylık, döbemsel ve yıllık periyotlarda karşılaştırır ve daima daha iyiyi nasıl elde ederiz diye araştırma geliştirme faaliyeti içinde oluruz.

Partnerlik yaptığımız şirketin ticareti için risk analizi yapar ve buna göre personel yönetimi için yapabileceklerimizi planlarız. Gelecek dönemde şirketin büyümesi veya küçükmesi gibi durumları önceden analiz eder ve personel planlamasını da bu risk ve olanaklara göre dizayn ederiz.

 

SİZİ ARAYALIM
Bize Danışın

İDEA Kurumsal danışmanlık firması hakkında daha detaylı tanıtım kitini aşağıdan tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.