Personel Yönetimi

Personel yönetiminin hem bir plan hem de buna ek olarak bir süreç plan setidir. Personel yönetimi için gelecek durumda oluşacak arz ve talebin organizasyon tarafından nasıl bir değere ulaşabileceğini belirlemektedir. Etkin olan bir personel yönetimi, arz ve talep arasında meydana gelecek boşlukları ortadan kaldırma işlemini de üstlenmektedir. Böyle olduğunda da personel yönetim planlaması, organizasyon da yeni personel olarak çalışan sayılarını ve alternatiflerini planlar.

Uzmanlık

Açık pozisyonlarınız için İDEA Danışmanlık ve İnsan Kaynakları Hizmetlerinden seçme ve yerleştirme uzmanlığından yararlanarak, zamandan ve giderlerinizden tasarruf edebilir, doğru seçilmiş iş gücüyle uzun soluklu çalışma fırsatı yakalamış olursunuz. Seçme ve yerleştirme alanında, Türkiye’nin en seçkin firması olarak, özellikle uzman ve orta kademe pozisyonlar için size hizmet veriyoruz.

Tasarruf

Seçme ve yerleştirme süreçlerinizde, zamanınızı efektif kullanabilmeniz ve amacınıza en uygun iş gücüne ulaşabilmeniz için yanınızdayız. Çalışan personel ile ilişkilerinizin uzun soluklu ve kalıcı olması bizim için en önemli önceliklerden biridir. Çalışanlar, sizi en iyi şekilde temsil ettiğimiz ve kurum kültürünüze en uygun eşleştirmeyi yaptığımız için sizinle uzun soluklu bir yolculuğa çıkacaklardır.

İşe Yerleştirme

Seçme ve yerleştirme sürecimiz, mülakatlar, testler ve kapsamlı referans kontrollerinden oluşur. Bu sayede, sadece sizin ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan CV’lerin size sunulması garanti edilerek, yalnızca en uygun adayları görmeniz ve değerli vaktinizden tasarruf etmeniz sağlanır. İDEA İnsan Kaynakları geniş aday veri tabanı düzenli olarak güncellenir ve kendi işlerinde en iyi olan çok çeşitli profesyonelleri içerir.

Değerlendirme

İDEA Kurumsal Danışmanlık ve İnsan Kaynakları Hizmetlerin uzman danışmanları ile firmanıza özel hazırlanmış projelendirme çalışmalarını, ihtiyaç duyulan benzer niteliklerdeki çalışanların toplu işe alım süreçlerini, profesyonel bir değerlendirmenin sonucunda kısa sürede doğru iş gücüne ulaşmanız için eksiksiz bir hizmet anlayışı ile aranan nitelikteki çalışanı kurumunuza kazandırır.

Bordrolama

Günümüzde bordrolama işlerinin yürütülmesi artık uzman firmalara bırakılmaktadır. Bu yolla insan kaynakları birimleri asli görevleri olan organizasyon ve planlama faaliyetine odaklanabilmektedir. Kuruluşlar bu yolla donanım ve sistem oluşturma maliyetlerini ortadan kaldırmakta, ücret hesaplama işlemlerinin yapılması sırasında doğabilecek risklerden kurtulmaktadırlar.

Bordrolama Aşamaları

 • Personel bütçesinin hazırlanması,
 • Personel ödemeleriyle birlikte kıyaslamalı ayrıntılı raporların düzenlenmesi,
 • Bordro hesaplanması ve basımı,
 • SSK bildirgelerinin düzenlenmesi, gönderimi,
 • İş-Kur belgelerinin hazırlanması,
 • İşten çıkış işlemlerinin yürütülmesi, tazminatların hesaplanması,
 • Kıdem yükü tablolarının oluşturulması,
 • Şirket yükü olmaktan çıkacaktır.

Bordrolama hizmeti ile firmaların insan kaynakları departmanlarında bu işleri yapacak personeli istihdam etmelerine gerek bulunmadığı gibi yönetsel kararların alınmasında büyük bir zaman tasarrufu ve maliyet azalışı sağlanmaktadır. Bordrolama hizmeti ile birlikte; gerekirse personel bütçesi, ücret artış sistemi ve çizelgelerin hazırlanması, rapor olarak sunulması, personel devam sisteminin kurulması ve takibi konusunda danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

 • Mevcut Personelin Bilgi Girişi Ve Dosyalarının Tamamlanması,
 • Yeni İşe Başlayan Personel İle İlgili İşlemler,
 • Personelin Çalışma Dönemindeki İşlemleri,
 • Personelin İşten Çıkış İşlemleri,
 • Ücret Ödeme İşlemleri,
 • Aylık Periyodik İşlemler,
 • Yıllık Personel Bütçesi Çalışmaları,
 • Mevzuat Danışmanlığı

İK Yönetim Danışmanlığı

Personel yönetimi ve İK yönetim danışmanlığı, İDEA Kurumsal Personel Destek Hizmetleri ve Yönetim Danışmanlığı tarafından profesyonel bir ekipçe yürütülmektedir.

Neden Bizi Seçmelisiniz?

Profesyonel

Kurumsal danışmanlık hizmetlerimizden diğer tüm hizmetlerimize kadar size profesyonellik sunuyoruz.

Deneyim

Kadromuz son derece deneyimli ve işinin ehli insanlardan oluşmaktadır. Bizi tercih edin deneyimimizden faydalanın.

Canlı

Sürekli canlılığımızı koruyor ve ortaklık kurduğumuz firmalara iyi hizmeti canlı kadromuzla birlikte veriyoruz.

Kişilik

Profesyonelliğimizin yanı sıra kişiliğimiz ile de iş yaptığımız firmalara prensiplerimiz dahilinde hizmet sunarız.

Güven

Her zaman bizi biz kılan özelliklerimizden birisi de güvendir. Güven içinde işinizi bize emanet edebilirsiniz.

Kalite

Kaliteden ve kaliteli hizmetten hiçbir zaman ödün vermeyiz. Yaptığımız işlerdeki kalite bizi bugünlere getirdi.

9347
İDEA Kurumsal

İş planlama ve strateji

Çalışanlar kendilerini geliştirmek, ispatlamak, sorumluluk üstlenip pek çok sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını tatmin etmek için çaba sarf eder ve sürekli kariyer geliştirme faaliyetlerinde bulunur. Bu amaçları daha fazla teşvik etmek kuruma katkı sağlamak için strateji geliştirir ve planlama yaparız.

Personel yönetimi danışmanlığı verdiğimiz kuruma sağlamayı çalıştığımız en büyük faydalardan birisi de işletmeyi ticaret yapabilecekleri piyasalarda daha fazla yaygınlaştırmak. Bunun en önemli yollarından birisi de kurumunu seven, saygı duyan ve onu yaymak isteyen personellerin varlığıdır.

Vermiş olduğumuz personel yönetimi danışmanlığı sonuçlarını haftalık, aylık, döbemsel ve yıllık periyotlarda karşılaştırır ve daima daha iyiyi nasıl elde ederiz diye araştırma geliştirme faaliyeti içinde oluruz.

Partnerlik yaptığımız şirketin ticareti için risk analizi yapar ve buna göre personel yönetimi için yapabileceklerimizi planlarız. Gelecek dönemde şirketin büyümesi veya küçükmesi gibi durumları önceden analiz eder ve personel planlamasını da bu risk ve olanaklara göre dizayn ederiz.

 

SİZİ ARAYALIM
Bize Danışın

İDEA Kurumsal danışmanlık firması hakkında daha detaylı tanıtım kitini aşağıdan tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.