Eğitim Danışmanlığı bir hizmet türü olarak varlığını sürdüren ve özellikle kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmaya başlayan firmaların en çok ihtiyaç duyduğu bir faaliyettir. Firmalar start-up ismini verdiğimiz tabirle bulunduğu sektörde faaliyet göstermeye başladığında bu firmaların tüm departman ve çalışma alanları henüz tam oturmamış olabiliyor. Ya da kadrosunu tamamlamış ve departmanlarını ilgili iş alanında hazırlamış olan ancak verimli ve istikrarlı çalışma konusunda birtakım aksaklıklar yaşayan kurumlar bulunmakta. Eğitim danışmanlığı konusu işte tam da bu zamanlarda devreye girmektedir. Eğitim ve danışmanlık alanında hizmet vermekte olan kurumlar faaliyetlerine yeni başlamış bu tür şirketler için çeşitli şirket eğitimleri hazırlayarak sektörde çok daha güçlü olarak var olmalarını sağlamaktadırlar.

Kurumsal Eğitim Danışmanlığı

Kurumsal Eğitim Danışmanlığı

Eğitim ve Danışmanlık Firmaları

Eğitim ve Danışmanlık Firmaları bahsini ettiğimiz verimli ve istikrarlı çalışma ve start-uplarda ortaya çıkan eksikleri, aksaklık ve iş sürecindeki tıkanmaları vb. sorunları çözebilmek için her sektör için hizmet vermektedirler. En iyi eğitim danışmanlık şirketleri hizmet verdiği müşterisini yerinde ve doğru analiz eden, hizmet verdiği kurumun bulunduğu sektörün dinamiklerini iyi bilen, kurumla alakalı tüm bilgi ve detaylar üzerinde en ince detayına kadar gerekli çalışmayı yapmış olanlardır. Sektörde Eğitim Danışmanlık şirketi olarak hizmet veren kurumların temelde bu çalışmaları yürütmeleri kurumunuzun hem bulunduğu sektör içindeki yerini sağlamlaştıracak hem de rakiplerinizle daha etik ölçülerde rekabet içinde olacaksınız. Aynı zamanda eğitim danışmanlık şirketlerinden almış olduğunuz bu hizmetle çalışanlarının mutlu olduğu, saygın ve kurumsal bir firma olarak hem sektörde hem de toplumda olumlu bir imaja sahip olacaksınız.

Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri

Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri konusunda 1989 yılından beri faaliyet gösteren İDEA Kurumsal Danışmanlık diğer tüm eğitim ve danışmanlık şirketlerinden farklı olarak alanında en kalifiye ekibiyle kurumunuzun tüm ihtiyaç analizlerini yapmaktadır. Ayrıca kurumdaki yöneticilerle gerekli görüşmeleri sağlar ve bunlar ışığında kurum için gerekli eğitim çalışmalarını başlatır. Eğitim danışmanlığı alanında vermiş olduğumuz hizmetlerden kısaca bahsedecek olursak;

  • Kurum yöneticileriyle bir eğitim planlaması yapılır.
  • Kurumunuz için görev tanımları yapılır.
  • Ve üst düzey, orta düzey, alt düzey, mavi yaka personel vb. şekilde hiyerarşik tablo oluşturulur.
  • Eğitimler tabloya göre ilerler.

Genel olarak eğitim danışmanlık firmaları tarafından verilen bu tür hizmetlerde personelinize kriz yönetimi, problem çözme, ilişki-iletişim ekseninde vakalar üzerinden yetiler kazandırılır.

 

SİZİ ARAYALIM
Bize Danışın

İDEA Kurumsal danışmanlık firması hakkında daha detaylı tanıtım kitini aşağıdan tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.